CHİLLER KLİMA SERVİSİ

CHİLLER SOĞUTMA GRUBU İKİ BÖLÜMDEN OLUŞMAKTADIR

1. Bölüm Hava Soğutmalı Hava soğutmalı chiller grupları paket tipi olarak geçmektedir. Hava soğutmalı chiller grubu diğer su (kule) soğutma da ayıran özelliği şöyledir; Hava soğutmalı sistem tüm mekanik ve elektronik aksamları olarak kendi üzerinde bir bütündür ve bunlar ise şöyledir; Hava soğutmalı sistem 6 aksamdan oluşmaktadır bunlar: Kompresör, kondenser bataryası, evaparatör, kondenser fan sistemi, expeyşın walf ve elektronik kumanda otomasyon panosu dur. Ana parçaları bunlardır. Bu hava soğutmalı sistem Avm'ler de, İş merkezlerinde Fabrikalar da, Okullar da ve hastanelerde tercih edilmektedir. Konfor açışından ve imalat üretim de ki soğuk su gereğini fazlasıyla karşılamaktadır.

2.Bölüm Su Soğutmalı Su soğutmalı chiller grupları diğer hava soğtumalı chiller grubundan ayıran özelliği su kulesi dir. Su soğutmalı chiller grubu ısı atma kondenseri kulesidir. Bu chiller grubunun özelliği şöyledir; Su soğutma sistemi olarak kazan dairesine soğutucu kompresörle beraber olan eşanjör (şelentüp) ve otomasyon kumanda panosu konulur bu sistem çalışırken kompresörün ürettiği ısıyı su ile beraber kuleye transfer etmektedir kule de ise ısınan su kule fanı aracılığıyla su belirli bir derece ye indirerek soğutucu kompresörler aracılığıyla su 7 - 12 olmaktadır. Bu sistem hava soğutmalı sisteme göre daha uygun maliyetlere çıkmaktadır.

Klimalar model ve tipleri şunlardır;
CHİLLER GRUBU

Chiller soğutma sistemleri merkezi konumlar da, konfor klimalarında iş merkezlerinde, avm merkezlerinde iklimlendirme olarak kullanılmaktadır. Chiller sisteminin su soğutma sistemi olarakta aynı şekilde avm merkezlerinde, tüm konfor klimaları için fancoil sistemi ile kullanılmaktadır. Su soğutmalı chiller sistemi enjeksiyon kalıp soğutmalarında ve ilaç fabrikalarında kullanılmaktadır. Kullanılacak alanın mahaline ve makine kalıp ısı derecelerine göre soğutma kw hesaplanıp çıkan değerler de chiller kullanılır.

GOODMAN KLİMA

Goodman kanallı klima olarak firmamız ücretsiz montaj ve klima tesisatı içerisinde paket halinde sunulmaktadır. İkinci el klimalar ve chiller sistemleri ve merkezi soğutma sistemlerinde 7/24 servis hizmeti vermektedir. Goodman marka ve bunun gibi pek çok kaliteli markaları bünyesinde barından soğutma servisinin geliştiricisi olan NİLKA SOĞUTMA SERVİSİ garantisi altında hizmet ve ikinci el klimalar sunmaktadır. Genç ve dinamik ekibimiz sizlere hızlı pratik çözümler sunmaktadır. Detaylar için firmamıza ulaşınız.

MERKEZİ SİSTEM KLİMA

Merkezi klima sistemleri ortamın nem oranı %40 ile %60 oranları arasında düşürerek mahalin ferah bir ortam olmasını sağlar. Bir nevi soğutma makinesi yani klimadır. merkezi klima olma nedeni büyük kapasitelerte çatı tipi olarak adlandırılır ve çatılara montaj edilir. Merkezi klima sistemi daha az elektrik enerjisi tüketerek yüksek metrekare alanın rahatlıkla soğutulmasına yarar. Konfor amaçlı olarak merkezi sistem klimaları tercih edilir. Merkezi sistem klimalar hakkındadetaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Ofis, bar, restoran gibi yerlerde mutlak havalandırma sistemine ihtiyaç vardır. Yaşam alanlarımızda ki havanın yüksek kalitede olması iş hayatınızda sizi başarıya götürür. Havalandırma Sistemleri olarak kuracağımız havalandırma sistemleri sayesinde yaşam alanınızdan karbondioksit ve kötü kokular dışarı atılarak ortama taze hava girişi ve bol oksijen depolanacaktır. Özellikle sigara içilen ortamlar ve koku sorununu çözemediğiniz tuvaletlerde kesin çözüm için Ferah Havalandırma sistemleri ile irtibata geçiniz.

KLİMA SİSTEM PARÇALARI VE ÇALIŞMA PRENSİBİ

Image

Kompresör, dış kapalı devrede olup ve kapalı sisteme ısıtmış olduğu gazı basar bu gaz iç ünite de kapalı devre olan batarya yani serpantine gaz ulaşır iç ünitenin alt kısmında yer alan fan ile birlikte iç mahaldeki bulunan 15 derecelik havayı bataryanın yüzeyinden geçirerek 48 derecede üfleyerek iç mahalin ısınını artırmış şekilde çalışmaya devam eder ve bu çalışma süresi iç mahalin yaklaşık 33 derece olduğu an itibaren durur ve iç mahalin ısısının düşmesi durumda tekrardan sensörle uyarılır ve devreye girmiş olur.

Soğutma da ise çalışma prensibi dış ünite de yer alan kompresör 90 derecelik gazı dış ünitenin kondenser bölümüne basar ve fan yardımıyla ısınınan kondenser de ki ısıyı 45 dereceye düşürür ve bu gaz ekspeyşından püskürtülerek gazın basıncı düşürülür yaklaşık 45 dereceden 5 dereceye düşer ve böylece iç ünite de soğuk gaz gitmiş olmaktadır.

Back to Top