Goodman klima servisi

Chiller servis ekibi tarafından oluşturulan soğutma servis teknikleri artık siz müşterilerimize 2017 yılının ilk haftasından itibaren start vermiş olacağız. Chiller sistemerinde devir yaratacak olan son teknoloji chiller servis hizmetiyle artık iklimlendirme sistemleri olarak; ikinci el klimalar, havalandırma sistemleri, chiller sistemleri, vrv klima sistemleri ve ameliyathane klima sistemlerinde son teknoloji sistemine 2017 yılında geçilecektir. Şuan da türkiye de uygulanacak olan bu sistem soğutma servisi tarafından ilk olarak yapılacaktır ve sistem zamanla daha da profosyonel olarak kullanılacaktır. Bu çalışmayla ilgili gerekli Ar-ge ler yapılmıştır ve devam da etmektedir. İnsanların merakla beklediği son teknoloji olan tüm iklimlendirme sistemlerini tek tuşla kontrol altına alacak olan bu sistem merakla beklenmektedir. Bu sistem için küçük bir ip ucu vermek gerekirse, chiller sistemi ve tüm iklimlendirme sistemlerinde arıza gerçekleştiğinden itibaren 5 dakika içinde tek tuşla çözüm oluşturulmuştur. Şimdilik iklimlendirme sistemleri ile ilgili bu kadar ip ucu yeterlidir.

KLİMA ÇALIŞMA PRENSİBİ

Kompresör, dış kapalı devrede olup ve kapalı sisteme ısıtmış olduğu gazı basar bu gaz iç ünite de kapalı devre olan batarya yani serpantine gaz ulaşır iç ünitenin alt kısmında yer alan fan ile birlikte iç mahaldeki bulunan 15 derecelik havayı bataryanın yüzeyinden geçirerek 48 derecede üfleyerek iç mahalin ısınını artırmış şekilde çalışmaya devam eder ve bu çalışma süresi iç mahalin yaklaşık 33 derece olduğu an itibaren durur ve iç mahalin ısısının düşmesi durumda tekrardan sensörle uyarılır ve devreye girmiş olur.

SOĞUTMA PRENSİBİ

Soğutma da ise çalışma prensibi dış ünite de yer alan kompresör 90 derecelik gazı dış ünitenin kondenser bölümüne basar ve fan yardımıyla ısınınan kondenser de ki ısıyı 45 dereceye düşürür ve bu gaz ekspeyşından püskürtülerek gazın basıncı düşürülür yaklaşık 45 dereceden 5 dereceye düşer ve böylece iç ünite de soğuk gaz gitmiş olmaktadır.