Goodman klima servisi

Firmamız NK Nilka Soğutma servisi 16 yıllık geneleksel bakım kampanyasına devam etmektedir. Firmamız siz değerli müşterilerine ikinci el cihazlarda 1 kez ücretsiz bakım sunmaktadır. Firmamız ikinci el cihazlarına 1 yıl firma garantisi vermektedir. Firma olarak satmış olduğumuz tüm ürünleri ekiplerimiz kontrollerini yaparak, tüm filtre iç ve dış ünite temizlklerini yaptıktan sonra paketlenmektedir. Özellikle ilinci el ürünlerin bakım, temizlik, gaz oranları ve dış ünite bakımlarının temizlikleri sağlık için olduğu kadar cihazın verimi açısından da oldukça önem arz etmektedir.

KLİMA ÇALIŞMA PRENSİBİ

Kompresör, dış kapalı devrede olup ve kapalı sisteme ısıtmış olduğu gazı basar bu gaz iç ünite de kapalı devre olan batarya yani serpantine gaz ulaşır iç ünitenin alt kısmında yer alan fan ile birlikte iç mahaldeki bulunan 15 derecelik havayı bataryanın yüzeyinden geçirerek 48 derecede üfleyerek iç mahalin ısınını artırmış şekilde çalışmaya devam eder ve bu çalışma süresi iç mahalin yaklaşık 33 derece olduğu an itibaren durur ve iç mahalin ısısının düşmesi durumda tekrardan sensörle uyarılır ve devreye girmiş olur.

SOĞUTMA PRENSİBİ

Soğutma da ise çalışma prensibi dış ünite de yer alan kompresör 90 derecelik gazı dış ünitenin kondenser bölümüne basar ve fan yardımıyla ısınınan kondenser de ki ısıyı 45 dereceye düşürür ve bu gaz ekspeyşından püskürtülerek gazın basıncı düşürülür yaklaşık 45 dereceden 5 dereceye düşer ve böylece iç ünite de soğuk gaz gitmiş olmaktadır.